Haber

Kayseri Talas’ta yollar açıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Tuzlama ve kürekleme çalışmaları ile Kayseri Talas’ın yolları açılıyor ve ulaşım aksamıyor.

Sezon öncesi tuz ve diğer ekipman hazırlıklarının tamamlanmasının ardından kar yağışıyla birlikte yeniden harekete geçen gruplar, 2 vardiya halinde faaliyetlerine devam ediyor.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından 3 yıl önce belediye binasında özel olarak kurulan Kış Etütleri Uyum Merkezi’nde yağış ve hava sıcaklıklarını an be an izleyen gruplar, kar yağışının yoğun olduğu bölgelere anında müdahale ediyor.

YAĞMURLARIN TEKNOLOJİK TAKİBİ

Talas’ın 22 kırsal mahallesi ile ilçe merkezinin ana arterlerini gösteren kameraları izleyen gruplar, ulaşımın aksamaması için gece gündüz nöbet tutuyor. Bir yanda kameraları takip eden gruplar, diğer yanda uygu üzerinden araçları izleyerek hızlı yol tarifi veriyor.

Toplam genişliği 447 km² olan belediye bitişiğindeki yolları takip eden ekipler, 90 işçi ile 7 gün 24 saat 2 vardiya halinde kış çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşların ulaşımda mağduriyet yaşamaması için 12 bıçaklı tuzlama kamyonu, 3 greyder, 13 kepçe, 9 traktör, 3 büyük kepçe, 4 küçük kepçe ve 2 denetim aracı görev yapıyor.

haberkabatas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu