Haber

Yardım Malzemelerini Taşıyacak Kamyon ve Kamyon Aranıyor

İnegöl Belediyesi, toplanan insani yardım malzemelerinin deprem bölgesine ulaştırılması için tır, TIR ve şoförlere ihtiyaç duyulduğunu duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem büyük yıkıma neden oldu. 10 ilde hissedilen ve tarihin en büyük felaketi olarak anılan depremde binlerce ev yıkıldı, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Yoğun kar yağışının da yaşandığı ve kış kurallarının etkilerinin arttığı günlerde, deprem bölgesine yardım ulaştırmak için tüm Türkiye seferber oldu. İnegöl’deki depremin ardından başlatılan yardım kampanyası sürüyor.

TIR, TIR VE SÜRÜCÜ İHTİYAÇLARI VAR

İlimizde Hikmet Şahin Kültür Parkı içinde yer alan Belediye Spor Salonu ve Alanyurt Yunus Emre Spor Kompleksi’nde bağışlar toplanmaya devam ederken, toplanan bağışlar deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere kamyon ve tırlara yükleniyor. İnegöl’den iki günde 100’den fazla tır ve tır gönderildi. İnegöl Belediyesi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgelerine toplanan insani yardım malzemelerinin ulaştırılması için TIR, TIR ve şoförlere ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Lojistik takviye sağlayabilecek tır, kamyon ve sürücülerin 153 Tahlil Merkezine başvurmaları veya yardımların toplandığı Belediye Spor Salonuna gitmeleri istendi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu