Haber

Depremzedelerin yüreğini ısıtmak için çalışıyorlar

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bir lisenin öğrenci ve öğretmenleri deprem bölgesindeki vatandaşlar için soba üretiyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından Türkiye yaraları sarmak için seferber oldu. Deprem bölgesine yurdun dört bir yanından yardım ulaştırılırken, Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, asrın afetinin ardından bölge halkına yardım etmek için harekete geçti. Öğrenciler ve öğretmenler soğuk günlerde depremzedeleri ısıtmak için soba üretiyor.

“Herkes elini tuttu”

Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Öğretmeni Mustafa Özarslan, “Depremin olduğu gün hava soğuk olduğu için müdürümüz Levent Can ile birlikte soba yapma kararı aldık. Hemen çalışmalara başladık. Allah razı olsun herkese. Sorumluluğunu üstlendi. Şu anda 90 ocağımız var. İnşası devam ediyor. Allah nasip ederse Pazartesi veya Salı gününe kadar yetiştireceğiz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Milletimizin başı sağolsun. Allah bir daha bu günleri yaşatmasın” dedi.

Dilovası Belediyesi çalışanı Murat Oğur, “Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara geçmiş olsun. Burada depremzedelere yardım için soba üretiyoruz. Türkiye’den tüm Türkiye’ye geçmiş olsun” dedi. burada.Rabbim onları bir daha yaşatmasın.” – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu