Haber

Kayseri Büyükşehir’den ‘İncesu’ya eğitim desteği

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri merkez ve 16 ilçeyi her alanda daha uygun noktalara taşımak için projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç bu kapsamda İncesu ilçesine ziyarette bulundu. Önder Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından İncesu Mahallesi Saraycık Mahallesi TOKİ Konutları’nda yapımına başlanan okulun yapım çalışmalarını inceledi.

Teknik gezide Büyükkılıç’a İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman eşlik etti. Lider Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç üzerine buraya okul inşaatını üstlendiklerini, projenin tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.

“OKULUMUZ TAMAMLANMA AŞAMASINDA”

Projenin hayata geçmesiyle bölgedeki eğitim ihtiyacının karşılanacağını vurgulayan Büyükkılıç, “Şu anda İncesu ilçesine bağlı Saraycık ilçesindeki TOKİ mahallemizde bulunuyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak burada bulunan 432 konutumuzun eğitim ihtiyacını karşılamak için üzerimize düşeni yaptık. Okulumuz tamamlanma aşamasına geldi. İnşallah Milli Eğitimimiz gerekli hazırlıkları yapacak, başvurumuzu yapacağız, buradaki arkadaşlarımızın eğitim sorunu çözülecek. İncesu Belediyemize, yüklenici firmamıza, emeği geçen camiamıza ve en önemlisi bundan sonraki süreçte görev yapacak olan Milli Eğitimimizin ekibine teşekkür ediyorum. İncesu ilçemize hayırlı olsun.”

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Önder Büyükkılıç’a desteğinden dolayı teşekkür ederek, “Burada okul sorunumuz vardı. Başkanımız Memduh sayesinde büyükşehirimiz bu sorunu çözdü. Yeni eğitim dönemine hazır olacak. İlçemize, mahallemize hayırlı olsun. Memduh Belediye Başkanımız huzurunda Büyükşehir Belediyemizin ekiplerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, okulun yapım işlerini yerinde inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden son durum hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da Saraycık Mahallesi sakinleriyle görüşmeye geldi.

Mahalle sakinlerinin talep ve tekliflerini dinleyen Lider Büyükkılıç, “Halkımız daha güzelini, daha iyisini, daha rahatını hak ediyor. Devletiyle, vatanıyla, milletiyle barışıksınız, Cumhurbaşkanımızın dua kaynağısınız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu