Haber

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, depremzedeler anısına açılan taziye defterini imzaladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Türkiye’nin NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliği’nde açılan taziye defterine başta NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg olmak üzere NATO yetkilileri imza attı.

NATO Sözcüsü Oana Lungescu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Stoltenberg, Türkiye’nin NATO Daimi Temsilciliği’nde taziye defterini imzaladı. NATO, müttefikimiz Türkiye ile güçlü bir dayanışma içindedir ve yıkıcı şokların ardından düşüncelerimiz Türk halkıyla birliktedir.” ifadelerini kullandı.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı vesilesiyle Brüksel’de bulunan Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, yayınladığı mesajda, “Son depremlerin yol açtığı can kaybı ve korkunç tahribattan dolayı Kanadalılar derin bir üzüntü içindedir ve halkın yanındayız. Büyükelçi (Levent) Gümrükçü’ye başsağlığı ve başsağlığı diliyoruz. Defteri imzalamak için Türkiye’nin NATO Delegasyonu’nu ziyaret ettim.” sözlerini verdi.

NATO Genel Sekreter Yardımcısı Mircea Geoana, NATO Genel Sekreter Yardımcıları, tüm NATO üyesi ülkelerin daimi temsilcileri ve çok sayıda ortak ülkeden çok sayıda büyükelçi kitabı imzalayarak Türkiye’ye taziyelerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu